10 nõuannet, kuidas valmistuda meistrivõistlusteks
1. Kontrolli oma paati ja varuosi
Tee oma paadile põhjalik ülevaatus. Kui sa pole kindel, mida kontrollida, võta ühendust meiega või RS Sailing klienditoega, kes annavad sulle konkreetseid nõuandeid. Võta alati kaasa varuosi, et oleksid valmis ootamatusteks. Üks hea karabiini klamber või splint ja meetripikkune 3mm ots aitavad sind enamikust probleemidest välja.
2. Kontrolli oma purjetamisvarustust
Meistrivõistluste sõidud kestavad tavaliselt 4-6+ tundi, seega valmistu erinevateks ilmastikutingimusteks. Paki kaasa palju kihte riideid ja kanna rohkem kihte, kui arvad vajavat. Veendu, et sinu päästevest on õige ujuvusega ja istub seljas hästi. jairjuta oma nimi kõigele. Võta kaasa näiteks IKEA või muu taoline suur kott, kuhu päeva lõpus märg varustus panna.
3. Toitu õigesti
Pikk päev vee peal nõuab korralikku kütust. Hommikusöök peaks olema toitaineterikas ja sisaldama aeglaselt seeditavaid süsivesikuid. Võta kaasa kergesti söödavad toidud ja joo piisavalt vedelikku. Üks pudel vett iga sõidu kohta on hea rusikareegel.
4. Loe purjetamisjuhiseid ja teateid
Purjetamisjuhised ja võistlusteated on täis olulist teavet. Trüki need välja või salvesta oma tahvelarvutisse ning loe läbi kõik tähtsad punktid. Erilist tähelepanu pööra võistlusrajale ja ringide arvule, mis on sageli erinevate koodidega märgitud.
5. Leia ametlik teadetetahvel ja osale briifingutel
Ametlik teabetahvel on kogu ürituse infokeskus. Seal on tulemused, protestid, muudatused juhistes jne. Briifingud on suurepärane võimalus saada kasulikke nõuandeid ja kohtuda uute inimestega. Ära karda küsimusi esitada – sa ei ole ainus, kes vajab lisainfot.
6. Planeeri oma logistika
Mõtle läbi kõik logistilised detailid, nagu saabumisaeg, registreerimine, majutus ja varustuse transport.
7. Tutvu võistluspaigaga
Kasuta Google Mapsi, purjetamisklubi veebisaiti ja kaarte, et saada ülevaade võistluspaigast. Räägi ka sõpradega, kes on seal varem olnud. Tutvu klubi territooriumiga, vaata, kus on parkimisplats ja kust käib vee peale minek jpm.
8. Kontrolli ilmaennustust ja mõõnade aegu
Vaata ilma- ja mõõnadeennustusi mitmest allikast. See aitab sul paremini valmistuda ja strateegiat planeerida.
- Ilm – xcweather.co.uk | www.windy.com | www.metoffice.gov.uk/weather
- Mõõnad – tidetimes.org.uk | www.easytide.admiralty.co.uk | www.bbc.co.uk/weather/coast-and-sea/tide-tables
9.
Tuleta mõned reeglid meelde
Võistlusreeglid ei ole nii hirmutavad, kui sa arvad ja vastupidiselt levinud arvamusele on need loodud paatide lahushoidmiseks, mitte 1-1 duellideks! Kui sa oled välja selgitanud need paar olulist reeglit, mida pead võistluspurjekana teadma, tunned end palju kindlamalt nende rakendamisel.
Kui eelistad kaasahaaravamat õppimisviisi, siis vaata RYA videoid.
Reeglite tundmine annab sulle enesekindluse võistlusrajal ja tagab, et oled tark purjetaja.
10. Sea eesmärk, naerata ja naudi!
Sea endale eesmärgid, mis keskenduvad sinu oskuste parandamisele, mitte ainult tulemustele. Ole võistluse osas positiivselt meelestatud ja naudi iga hetke. Võistlused on suurepärane võimalus leida uusi sõpru ja kogeda purjetamise rõõmu!