Kommenteeri

Esimene Eesti meister RS Tera Pro klassis!

Esimene Eesti meister RS Tera Pro klassis: Pärtel Orusalu

15.–18. augustil toimus Saaremaal, Roomassaare sadamas Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, mis tõi kokku Eesti purjetajate paremiku. Võistlusele eelnes 14. augustil oluline treeningpäev, kus RS Tera paadiklassi peatreener Deniss Karpak juhendas sportlasi, aidates neil võistluseks vaimselt valmistuda ning tutvuda võistluskohaga. See andis purjetajatele hea võimaluse harjuda kohalike tingimustega ja lihvida oma oskusi.
Sel aastal oli regatt eriline, sest esmakordselt selgitati välja Eesti meister RS Tera Pro paadiklassis.

Võistlustingimused olid suurepärased – võistluspäevad möödusid mõõduka ja stabiilse tuule saatel ning sooja päikesepaistelise ilmaga, mis lõi väga head tingimused purjetamiseks. Kuigi pühapäeva pärastlõunal tuul vaibus ja viimane sõit jäi ära, suudeti RS Tera Pro klassis siiski pidada 12 põnevat võistlussõitu.

Esimeseks Eesti meistriks RS Tera Pro klassis krooniti Pärtel Orusalu Uku Kuuse Purjespordikoolist, kes püsis kogu regati vältel kindlalt liidrikohal. Anna Altrov (UKP) võitles tugevalt ja saavutas teise koha, jäädes Orusalust vaid üheksa punkti kaugusele. Kolmandaks tuli Georgi Gavrilov Narva-Jõesuu Jahtklubist, kindlustades oma koha esikolmikus.

See ajalooline regatt pakkus osalejatele ja pealtvaatajatele unustamatuid hetki ning tõi esile Eesti purjetamise tulevikutähed.

Fotograaf: Tiit Aunaste