Küsimused - vastused

Mis põhimõttel RS Sailors purjetamiskeskus töötab?

Meie prioriteediks on pakkuda kättesaadavat võimalust svertpaadiga purjetamiseks kõigile soovijatele olenemata varasemast kogemusest. Meie käest on võimalik paati mugavalt ja lihtsalt rentida ning soovi korral osta. 

Soovime teha Teile purjetamise lihtsaks ja kättesaadavaks. Purjetamiskogemuse puudumisel õpetame soovijad lühikese aja jooksul iseseisvalt ja enesekindlalt purjetama.

Lisaks on meil Teile välja pakkuda regulaarne igale tasemele sobiv võistlusprogramm ning tore avatud ustega klubiline sotsiaalprogramm.

RS Sailors purjetamiskeskus pakub mitut tüüpi svertpaate:
  • RS Aero klass kogenud purjetajatele
  • RS Quest koolitusteks, võistlemiseks ja vaba aja veetmiseks
  • RS Quba koolitusteks, võistlemiseks ja vaba aja veetmiseks 
  • RS Zest koolitusteks, võistlemiseks ja vaba aja veetmiseks
  • RS Tera ja RS Feva lastele ja noortele mõeldud universaalsed purjekad

Erinevate svertpaatidega saate tutvuda lähemalt siin.


Mis on svertpaat?

Sõnaga svertpaat tähistatakse teatud liiki purjekaid. Svertpaat on enamasti väike purjepaat, mis liigub edasi tuule jõul ning püsib püsti tänu sellele, et sõitjate kehakaal tasakaalustab purjele mõjuvat tuule jõudu. Tagamaks seda, et paat liiguks ikka võimalikult otse edasi ja mitte tuule mõjul külg ees on seda tüüpi purjeka kere all uim, mida nimetatakse sverdiks.


Ma ei saanud midagi aru. Kas purjetamine ongi nii keeruline?

Purjetamine ja sellega seotud mõisted tunduvad kirja pandult tihti keerulised ja arusaamatud, kuid kinnitame, et praktika on palju põnevam ja lihtsamini mõistetav. Tuleb vaid julgus kokku võtta ja purjetamiskeskusesse kohale tulla. Kogenud instruktorid oskavad praktiliste koolituste käigus ka kõige keerulisemad purjetamise mõisted selgeks teha.


Kui ma ei oska svertpaadiga purjetada?

Pole viga! Instruktorid õpetavad sulle efektiivsete tasemekoolituste alusel purjetamise alustõdesid ning aitavad praktilise purjetamise abil kindlust koguda. Sarnase programmi põhjal tehakse koolitusi ja purjetamise algõpet paljudes maailma regioonides.


Keda ootame purjetama?

Erinevad paadiklassid annavad võimaluse purjetada nii kogenumatel kui ka päris algajatel. Näiteks oled kunagi purjetamistrennis käinud, kuid enam ei ole head väljundit, siis RS Sailors ootab sind rõõmuga. Või oled seni sõitnud suurtel jahtidel, kuid sooviks ka ise rooli keerata. Või oled lihtsalt mere ja purjetamise vastu huvi tundnud, kuid ei tea, kust alustada.


Kas ka minu laps või lapsevanem saab purjetada?

Jah, saab ikka. RS Tera ja RS Feva paadiklassid on mõeldud lastele ja noortele. RS Quba ja RS Quest sobib hästi näiteks kogu perega merele minekuks ning RS Aero plaadikassis on võimalik sõita juba kogenumal harrastajal kasutades erinevate suurustega purjesid, mis muudavad selle paadi sobivaks nii noorukitele kui ka soliidsemas eas purjetajatele.


Kes on RS Sailors purjetamiskeskuse kliendid?

Kõik inimesed, kes tahavad meie abiga lihtsalt purjetada lühi- või pikaajaliselt. 
Lapsed ja noored, kes soovivad õppida purjetama ning lihvida hiljem oma oskusi. Nautida merd ja kambavaimu, teha üheskoos suvel vahvaid asju, seigelda, reisida või laagerdada purjetamisega seoses  ning saada uusi sõpru. 
Samuti on meie klientideks perekonnad, sõpruskonnad või kollektiivid, kes soovivad saada osa maailma parimast harrastusest s.o purjetamisest.
Lisaks eelpool nimetatule on meie klientideks ka jahtklubid, purjetamiskoolid, omavalitsused ja ürituste korraldajad, kes soovivad lühi- või pikaajaliselt rentida paate ilma või koos instruktoriga, samuti osta paate.


Mida purjetama tulles selga panna, mida kaasa võtta?

Purjetama tulles on hea selga panna mugavad sportlikud riided, milles end mugavalt tunnete. Jahedama ilma korral ons hea peale panna tuulekindel jope. Kaldal tundub tavaliselt soojem kui merel, mistõttu tasub alguses riietuda pigem veidi paksemalt. Jalatsiteks sobivad hästi kerged pehme tallaga spordijalatsid. Soovitatav on kaasa võtta ka müts, kindad, soojad sokid ja päikesekreem, et end külma ja liigse päikese eest kaitsta.
Kuna purjetades tuleb paratamatult natukene kokku puutuda ka veega ning vesi kipub olema märg, siis tasub igaks juhuks kaasa haarata ka kuivad vahetusriided ja -jalatsid.


Kas tegemist on uue klubiga ja ma pean oma praeguse klubi välja vahetama?

RS Sailors purjetamiskeskus ei ole eraldi jahtklubi, seega saavad kõik sõita, olenemata klubilisest kuuluvusest. Kuid keskuse juures toimetab ka MTÜ Pirita Svertpaadiklubi, mille liikmeks võivad astuda nii purjetajad teistest klubidest kui ka päris uued purjetamisega alles algust tegevad inimesed. 


Kui palju paadid maksavad?

Paatide hindade kohta leiad infot hinnakirjast. Tasuda on võimalik ka LHV järelmaksuga.
Paadi omamine pole tingimata kohustuslik. Osasid paate on võimalik ka ühekordselt rentida. Hinnakirja leiad siit.

Kui ei leidnud mõnele küsimusele siit vastust, siis kirjuta meile info@rssailors.ee.
RS Sailors
X