RS Sailors Purjetamislaagrid 2019


Tuleval suvel alustame RS Sailors purjetamislaagrite 3.hooaega Pirital. Laagrid toimuvad juunist augustini.

Purjetamislaagri eesmärk on anda noortele praktiline, lõbus ja meeldejääv kogemus purjetamises. Laagris kasvab lapse enesekindlus, sest paadis peab laps üksinda tegema olulisi otsuseid. Purjetamine on segu meeskondlikust ja individuaalsest alast, mistõttu on purjetamislaagris suur rõhk lastele meeskonnatöö õpetamisel. Ootame päevalaagritesse kõiki lapsi vanuses 10-17.

Päevalaagrid kestavad 5 päeva, esmaspäevast reedeni. Iga päev tegeletakse purjetamisega 2 kuni 3 tundi, pärast mida ootab laagrilapsi Vigri kohvikus kosutav eine ning laagripäeva lõpetamine.
Purjetamislaagrites on kaks vahetust:
  • Esimene vahetus algusega kell 10:00
  • Teine vahetus algusega kell 13:30
 
Osalustasu: 159€, mis sisaldab instruktoreid, paate, päästevesti, julgestuskaatrit, toitlustust, meenet
Korraldaja: MTÜ Pirita Svertpaadiklubi ja Pirita Purjeklubi OÜ

Küsimuste korral helista numbril +372 50 648 52, saada e-mail  info@rssailors.ee või kirjuta RS Purjetamiskeskuse Facebooki sõnum

Noorte purjetamislaagrid 2019. aasta suvel Pirital:

 
17.-21. juuni algusega kell 10.00 Purjetamislaager Kohad täitunud
17.-21. juuni algusega kell 13.30 Purjetamislaager Kohad täitunud
1.-5. juuli algusega kell 10.00 Purjetamislaager Kohad täitunud
1.-5. juuli algusega kell 13.30 Purjetamislaager Kohad täitunud
8.-12. juuli algusega kell 10.00 Inglisekeelne laager Kohad täitunud
8.-12. juuli algusega kell 13.30 Edasijõudnute laager Kohad täitunud
5.- 9. august algusega kell 10.00 Purjetamislaager Kohad täitunud
5.-9. august algusega kell 13.30 Purjetamislaager Kohad täitunud
26.-30. august algusega kell 10.00 Purjetamislaager Kohad täitunud
26. -30. august algusega kell 13.30 Purjetamislaager Kohad täitunud
Registreerimisvormi palume täita lapsevanema andmetega (v.a vanuse lahter). Kampaaniakoodi lahtrisse lisada lapse nimi ning laagri kuupäev ja kellaaeg, kuhu soovite lapse kirja panna. 

Tegevused 5-päevases noorte purjetamislaagris:

 

Laagris antakse lühike lihtne ülevaade purjetamisest, räägitakse ohutusest ja selgitatakse laagris kehtivaid merereegleid. Õpitakse ohutusvesti õigesti selga panema ja kinnitama ning selgitatakse vesti kandmise olulisust. Proovitakse treenerite juhendamisel erinevaid purjekaid veepeale minekuks valmis sättida alustades purjede seadmisest lõpetades paatide vettepanekuga.

Käiakse esialgu koos treeneritega kalda lähedal purjetamas. Sobivate tuuleolude korral saavad laagris osalejad järjest rohkem ise purjekas erinevaid ülesandeid täita ning paadi kindlas suunas roolimist ja manööverdamist harjutada. Õppimist alustatakse suuremate purjekatega (RS Quest), kus treener on noori samas paadis juhendamas. Oskuste kasvades ja sobivate tuuleolude korral saavad soovijad liikuda edasi ühe- ja kahekauppa väiksematesse paatidesse (RS Feva ja RS Tera). Siis jagavad treenerid juhiseid sõites kõrval teise purjeka või väikese kaatriga.

Purjetamiseks sobimatute ilma- ja tuuleolude korral õpitakse olulisemate sõlmede tegemist, mida läheb vaja ka mujal kui ainult purjetades. Proovitakse aerutamist ja tutvutakse tähtsamate meretavadega. Lisaks mängitakse arendavaid mänge ja lahendatakse mereteemalisi ülesandeid.

Iga laagri tegevused sõltuvad ilma- ja tuuleoludest ning osalevate noorte võimetest. Treenerid otsustavad iga laagripäeva alguses täpse tegevusplaani antud päevaks.

Selleks, et saaksid veel parema ülevaate laagris toimuvast ja muust olulisest, vastasime 10-le kõige enam küsitud küsimusele. Loe "10 küsimust-vastust" blogipostitust!


Vaata video laste purjetamislaagritest!

 
 

(+372) 50 648 52    info@rssailors.ee   www.rssailors.ee  MTÜ Pirita Svertpaadiklubi  Masti 17, Pirita, Tallinn