Purjetamiskool lastele

Laste ja noorte purjetamiskooli eesmärk on anda lastele praktiline ja põnev kogemus purjetamises ning leida purjetamise näol spordiala, millega saab kogu elu tegeleda. Purjetamine on segu meeskondlikust ja individuaalsest alast, mistõttu õpivad lapsed ka üksteise abistamist ning samas kasvab ka nende enesekindlus. Oleme loonud väikesed purjetamisgrupid (5 last + instruktor), et lastel tekiks uus tore sõprusringkond, kellega koos saab tegeleda ühe maailma parima spordialaga, milleks on purjetamine. Samuti annab väike purjetamisgrupp instruktorile võimaluse õpetada noored kiiremini ja paremini purjetama, kui seda saaks teha suure grupiga. 

Purjetamiskooli ootame nii esmakordselt purjetamisega kokkupuutuvaid lapsi kui ka varasema kogemusega noori. Purjetamiseks kasutame RS Tera, RS 21, RS Quest, RS Zest, RS Feva purjepaate. Esimesed trennid toimuvad laupäeviti ja pühapäeviti (kuni 13.06) ning alates 14. juunist toimuvad trennid esmaspäeviti ja kolmapäeviti (grupp 1 ja grupp 2) ning teisipäeviti ja neljapäeviti (grupp 3 ja grupp 4). 
NB! Purjetamiskooli saab lapse kirja panna kogu suve vältel. 

 

Vanuserühmad ja grupi suurus

  1. 2 gruppi: lapsed vanuses 9-13
  2. 2 gruppi: noored vanuses 14-18
Purjetamistunnid toimuvad kahes vahetuses- hommikupoole algusega kell 10:00 ja pealelõunasel ajal algusega kell 13:30, igas grupis on 5 õpilast ja instruktor. 

Registreeru
 

Toimumisaeg ja koht

Purjetamistunnid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti (grupp 1, 2) ning teisipäeviti ja neljapäeviti (grupp 3, 4) RS Sailors Estonia ellingu hoones, Tallinna lahel ja Pirita jõel. Paadipark asub Pirital olümpiatuleplatsil. 
 

Treeningu kestvus

Treeningu kestvus on ligikaudu 2,5 tundi.
 

Paadid

RS 21 (paadis kuni 6 inimest), RS Quest (paadis kuni 4 inimest), RS Zest (paadis kuni 2 inimest), RS Feva (paadis kuni 2 last), RS Tera (paadis 1 laps). 
 

Kuutasu

1 kuu tasu on 190€, mis sisaldab treeninguid, treenerit, paate ja päästevesti. 

 

Laste ja noorte purjetamiskool 2022. aasta suvel Tallinnas, Pirital:

10:00 esmaspäeviti ja kolmapäeviti lapsed vanuses: 9-13
10:00 teisipäeviti ja neljapäeviti lapsed vanuses: 9-13
13:30 esmaspäeviti ja kolmapäeviti noored vanuses: 14-18
13:30 teisipäeviti ja neljapäeviti noored vanuses: 14-18

 

Mida oodata purjetamiskoolist?

Uut purjetamishooaega alustame purjetamise ülevaate, ohutusnõuete ja merereeglite õppimisega. Instruktorite juhendamisel õpetame, kuidas erinevaid purjekaid veepeale minekuks valmis sättida alustades purjede seadmisest lõpetades paatide vettepanekuga, lisaks õpivad noored roolimist, manööverdamist, kursi hoidmist ja tuule põhimõtet. 


Purjetamiseks sobimatute ilma- ja tuuleolude korral õpitakse olulisemate sõlmede tegemist, mida läheb vaja ka mujal kui ainult purjetades. Proovitakse aerutamist ja tutvutakse tähtsamate meretavadega. Lisaks mängitakse arendavaid mänge, tehakse sporti ja lahendatakse mereteemalisi ülesandeid.

Tegevused sõltuvad ilma- ja tuuleoludest ning osalevate noorte võimetest. Instruktorid otsustavad iga trenni alguses täpse tegevusplaani antud päevaks.

Registreeru

Küsimuste korral kirjuta meile info@rssailors.ee 

RS Sailors
X