Laste purjetamislaager

Laste purjetamislaagri eesmärk on anda lastele praktiline, lõbus ja meeldejääv kogemus purjetamises.
Laagris kasvab lapse enesekindlus, sest paadis peab laps üksinda tegema olulisi otsuseid. Purjetamine on segu meeskondlikust ja individuaalsest alast, mistõttu purjetamislaagris on suur rõhk lastele üksteise abistamise õpetamisel.

Laagrid kestavad 5 päeva, esmaspäevast reedeni. Iga päev tegeletakse purjetamisega 2 kuni 3 tundi. 
Igas purjetamislaagris on kaks vahetust: esimene algusega kell 10:00 ja teine vahetus algusega kell 13:30. Rohkem infot ja laagrisse registreerida saab siin: www.rssailors.ee/lastelaager​


2017.aasta laste purjetamislaagrite kava


12.-16. juuni


Laste purjetamislaager


Tallinn, Pirita


26.-30. juuni


Laste purjetamislaager (nii eesti kui vene keeles)


Tallinn, Pirita


10.-14. juuli


Laste purjetamislaager


Tallinn, Pirita


31.juuli - 4.august


Laste purjetamislaager


Tallinn, Pirita


7.-11. august


Laste purjetamislaager


Tallinn, Pirita


21.-25. august


Laste purjetamislaager


Tallinn, Pirita

 

Näide laste 5-päevasest purjetamislaagrist:

1. päev
Esimesel päeval tehakse ülevaade purjetamisest ja ohutusest. Õpitakse ohutusvesti õigesti selga panema ja kinnitama ning räägitakse, miks vesti kandmine on oluline. Selgitatakse kursustel kehtivat korda ja olulisemaid merereegleid. Seejärel pannakse kokku suur purjepaat RS Quest, millega minnakse mitmekesi koos treeneriga purjetama. 

2. päev
Pannakse rohkem rõhku purjetamisele ning oskustele. Õpitakse esimesi manöövreid ning kindla suuna hoidmist.

3. päev
Rohkem pannakse rõhku üksinda või kaaslasega koos RS Teraga sõitmisele. Eesmärgiks on sisse harjutada õige paudi tegemise tehnika ning stabiilse sõidusuuna hoidmise oskus.

4. päev
Sõidetakse peamiselt ainult RS Teradega. Pannakse märkide abil vette rada ja lapsed saavad harjutada märkide ümber sõitmist. Põhirõhk läheb ikkagi roolimise õppimisele ning märkide vahel ringi sõitmisele. Kui lapsed suudavad ära õppida pautimise ja enda poolt valitud kindlas suunas roolimise, siis on nad omandanud purjetamise kõige olulisemad oskused, millel põhinevad kõik järgmised keerukamad manöövrid.  

5. päev
Proovitakse veel üksi ja mitmekesi koos erinevate paatidega purjetamist (RS Tera, RS Quba, RS Feva, RS Quest). Harjutatakse manöövreid ja märkide vahel sõitmist. Päeva lõpetab kursuse läbimist tõendavate tunnistuste ja meenete üleandmine
 RS Sailors
X