Laste purjetamislaager

Laste ja noorte purjetamislaagri eesmärk on anda lastele praktiline, lõbus ja meeldejääv kogemus purjetamises.
Laagris kasvab lapse enesekindlus, sest paadis peab laps iseseisvalt tegema olulisi otsuseid. Purjetamine on segu meeskondlikust ja individuaalsest alast, mistõttu purjetamislaagris on suur rõhk lastele üksteise abistamise õpetamisel. Ootame päevalaagritesse lapsi vanuses 10-17. 

Laagrid kestavad 5 päeva, esmaspäevast reedeni. Iga päev tegeletakse purjetamisega 2 kuni 3 tundi, pärast mida ootab laagrilapsi Vigri kohvikus kosutav eine.
Mõned purjetamislaagrid toimuvad hommikupoole algusega kell 10:00 ja mõned pealelõunasel ajal algusega kell 13:30. Täpsed ajad leiad registreerumislehelt.
Noorte purjetamislaagri maksumuseks on 159€. Täiendavate küsimuste korral kirjutada info@rssailors.ee.

* Lapse tervislike erivajaduste puhul konsulteerida enne registreerumist laagri korraldajatega. 

 2019. aasta purjetamislaagrite toimumiskuupäevad avalikustatakse paari kuu pärast! 

Laste ja noorte purjetamislaagrid 2018. aasta suvel:

 
25.-29. juuni algusega kell 13.30 Purjetamislaager Pirita, Tallinn KOHAD TÄIS!
2.-6. juuli algusega kell 10.00 Purjetamislaager Pirita, Tallinn KOHAD TÄIS!
2.-6. juuli algusega kell 13.30 Purjetamislaager Pirita, Tallinn KOHAD TÄIS!
23.-27. juuli algusega kell 10.00 Purjetamislaager Pirita, Tallinn KOHAD TÄIS!
20.-24. august algusega kell 13.30 Purjetamislaager Pirita, Tallinn KOHAD TÄIS!
27.-31. august algusega kell 10.00 Purjetamislaager Pirita, Tallinn KOHAD TÄIS!

Registreeru
 


Tegevused 5-päevases purjetamislaagris:

 

Laagris antakse lühike lihtne ülevaade purjetamisest, räägitakse ohutusest ja selgitatakse laagris kehtivaid merereegleid. Õpitakse ohutusvesti õigesti selga panema ja kinnitama ning selgitatakse vesti kandmise olulisust. Proovitakse treenerite juhendamisel erinevaid purjekaid veepeale minekuks valmis sättida alustades purjede seadmisest lõpetades paatide vettepanekuga.

Käiakse esialgu koos treeneritega kalda lähedal purjetamas. Sobivate tuuleolude korral saavad laagris osalejad järjest rohkem ise purjekas erinevaid ülesandeid täita ning paadi kindlas suunas roolimist ja manööverdamist harjutada. Õppimist alustatakse suuremate purjekatega (RS Quest), kus treener on noori samas paadis juhendamas. Oskuste kasvades ja sobivate tuuleolude korral saavad soovijad liikuda edasi ühe- ja kahekauppa väiksematesse paatidesse (RS Feva ja RS Tera). Siis jagavad treenerid juhiseid sõites kõrval teise purjeka või väikese kaatriga.

Purjetamiseks sobimatute ilma- ja tuuleolude korral õpitakse olulisemate sõlmede tegemist, mida läheb vaja ka mujal kui ainult purjetades. Proovitakse aerutamist ja tutvutakse tähtsamate meretavadega. Lisaks mängitakse arendavaid mänge ja lahendatakse mereteemalisi ülesandeid. Laagripäevi lõpetab ühine lõunasöök Vigri kohvikus. 

Iga laagri tegevused sõltuvad ilma- ja tuuleoludest ning osalevate noorte võimetest. Treenerid otsustavad iga laagripäeva alguses täpse tegevusplaani antud päevaks. RS Sailors
X