Laste purjetamislaager

Laste ja noorte purjetamislaagri eesmärk on anda lastele praktiline, lõbus ja meeldejääv kogemus purjetamises.
Laagris kasvab lapse enesekindlus, sest paadis peab laps iseseisvalt tegema olulisi otsuseid. Purjetamine on segu meeskondlikust ja individuaalsest alast, mistõttu purjetamislaagris on suur rõhk lastele üksteise abistamise õpetamisel. Ootame päevalaagritesse lapsi vanuses 10-17. 

Laagrid kestavad 5 päeva, esmaspäevast reedeni. Iga päev tegeletakse purjetamisega 2 kuni 3 tundi, pärast mida ootab laagrilapsi Vigri kohvikus kosutav eine.
Igas purjetamislaagris on kaks vahetust: esimene algusega kell 10:00 ja teine vahetus algusega kell 13:30.
Noorte purjetamislaagri maksumuseks on 1. maini 129€ sooduskoodiga "vigri" (tavahind 159€). Küsimuste korral kirjutada info@rssailors.ee.

* Lapse tervislike erivajaduste puhul konsulteerida enne registreerumist laagrikorraldajatega. 

 Laste ja noorte purjetamislaagrid 2018. aasta suvel:

 
2.-6. juuli Purjetamislaager Pirita, Tallinn
16.-20. juuli Purjetamislaager Pirita, Tallinn
20.-24. august Purjetamislaager Pirita, Tallinn
27.-31. august Purjetamislaager Pirita, Tallinn

Soodushinnaga registreerumiseks kehtib 1. maini sooduskood "vigri".

Registreeru
 


Tegevused 5-päevases purjetamislaagris:

 

Laagris antakse lühike lihtne ülevaade purjetamisest, räägitakse ohutusest ja selgitatakse laagris kehtivaid merereegleid. Õpitakse ohutusvesti õigesti selga panema ja kinnitama ning selgitatakse vesti kandmise olulisust. Proovitakse treenerite juhendamisel erinevaid purjekaid veepeale minekuks valmis sättida alustades purjede seadmisest lõpetades paatide vettepanekuga.

Käiakse esialgu koos treeneritega kalda lähedal purjetamas. Sobivate tuuleolude korral saavad laagris osalejad järjest rohkem ise purjekas erinevaid ülesandeid täita ning paadi kindlas suunas roolimist ja manööverdamist harjutada. Õppimist alustatakse suuremate purjekatega (RS Quest), kus treener on noori samas paadis juhendamas. Oskuste kasvades ja sobivate tuuleolude korral saavad soovijad liikuda edasi ühe- ja kahekauppa väiksematesse paatidesse (RS Feva ja RS Tera). Siis jagavad treenerid juhiseid sõites kõrval teise purjeka või väikese kaatriga.

Purjetamiseks sobimatute ilma- ja tuuleolude korral õpitakse olulisemate sõlmede tegemist, mida läheb vaja ka mujal kui ainult purjetades. Proovitakse aerutamist ja tutvutakse tähtsamate meretavadega. Lisaks mängitakse arendavaid mänge ja lahendatakse mereteemalisi ülesandeid. Laagripäevi lõpetab ühine lõunasöök Vigri kohvikus. 

Iga laagri tegevused sõltuvad ilma- ja tuuleoludest ning osalevate noorte võimetest. Treenerid otsustavad iga laagripäeva alguses täpse tegevusplaani antud päevaks. RS Sailors
X