Blogi

Suurepärane uudis: Piritale jõudsid erivajadusega purjetamishuviliste parapaadid

2. mai 2019

Eile oli näha meie platsil suurt sagimist ja mitmeid värvilisi purjesid. Nimelt saabusid parapurjetamise projektijuhi K. Haava ja riigitoetuse abil Eestisse väga oodatud parapurjekad, mis pandi eile Pirital vette. Antud paadid on mõeldud kasutamiseks nii teraapilisel eesmärgil kui ka algõppe ning võistlemise jaoks.

Eriliste purjetajate projekt on oma kolme tegevusaasta jooksul merele viinud üle 120 erivajadusega inimese üle Eesti, kuhu on ka oma õla alla pannud meie RS Sailors Estonia purjetamiskeskus. 

On rõõm tõdeda, et nüüdsest alates on ka erivajadusega purjetamishuvilistel võimalik tegeleda ühe maailma parima spordialaga!  Paadid

  • Moodsa disainiga ja kiire RS Venture Connect on stabiilne kahe roolilehe ja 125-kilose kiiluga purjepaat, mille kogukaal on 323 kilo. Alus võtab pardale võtta kuni kuus inimest. Isetühjeneva kokpitiga Venture pikkus on 4,9 meetrit, laius 2 ja süvis 0,9 meetrit, purjepinda on maksimaalselt 29 ruutmeetrit.
 
  • Ülejäänud kaks purjekat, Hansa 303 W, on lihtsama disainiga ja kergemad kahe mastiga paadid. Nende pikkus on 3,03, laius 1,35 ja süvis 1 meeter. 85 kilo kaaluva Hansa 303 kogu purjepind on maksimaalselt 20 ruutmeetrit ning sellega saab sõita kaks inimest.


 

Loe lähemalt ja vaata suurt pildigaleriid siin: bit.ly/2GP0418
Fotod: Raul Mee

RS Sailors
X