Blogi

Soovid õppida purjetama?

15. märts 2018
Purjetamine on suurepärane spordiala, mille tegemisega alustakse enamjaolt üsna varakus eas, umbes 7-8-aastaselt. Küll aga on võimalik õppida purjetama kogenud instruktorite juhendamisel ka hilisemas eas. Meie purjetamiskeskuse üheks eesmärgiks on õpetada inimesed, olenemata nende varasemast kogemusest, merd tundma ja iseseisvalt purjetama. Lisaks sellele avaneb koolituse läbinuile võimalus olla osa purjetamisklubi melust, käia purjetajate koosviibimistel ning leida uusi tuttavaid ja sõpru kogu eluks. 

Koolitame inimesi svertpaatidega, millega purjetama õppides, on inimestel palju parem taju ja arusaam, mida kujutab endast purjetamine võrreldes sellega kui õppida merelkäimist jahiga. Kõik purjetamiskoolid (lastele ja noortele mõeldud) õpetavad purjetama just svertpaatidega (svertpaate on väga palju erinevaid tüüpe, tutvu meie purjetamiskeskuse paadipargiga siin). Oleme jaotanud koolitused laias laastus kolmeks- Tase 1 (algaja), Tase 2 (kesktase) ja Tase 3 (edasijõudnu).  Vaata ja loe, milline näeb välja koolituse päevaplaan ja mida kujutavad erinevad tasemed endast. 
 

TASE 1 koolitus

See on purjetamise sissejuhatav koolitus: ohutus, mõisted, paadiosad, paadi ettevalmistamine, tuule suuna tajumine, purjeka juhtimine, lihtsamate manöövrite tegemine. Õpitakse kuidas veele minna ja kaldale tulles silla äärde saada. Koolitusel kasutatakse RS Quest paate, kus õpilased saavad kiirelt instruktori juhendamisel purjeka juhtimise praktilise poole juurde asuda. Koolitus on sobilik nii täiskasvanutele kui ka noortele.
 

TASE 2 koolitus

Teise taseme koolitusel selgitatakse täpsemalt paadi tasakaalustamise olulisust ja purjede seadmist (trimmimist) tuule suhtes erinevas suunas sõitmisel. Harjutatakse iseseisvalt purjekaga silla äärde tulemist ja erinevate manöövrite tegemist. Instruktor küll jagab paadis juhiseid ja selgitusi, aga õpilane suudab juba ka iseseisvalt otsuseid vastu võtta ning purjekat ohutult juhtida soovitud suunas. Koolitus on sobilik nii täiskasvanutele kui ka noortele. 
 

TASE 3 koolitus

Kolmanda taseme koolitus keskendub tehnikale ja oskuste lihvimisele. Koolituse lõpuks suudab õpilane iseseisvalt ilma instruktori juhtnöörideta purjekat juhtida ja läbida vastutuule-allatuule rada. Koolitus on sobilik nii täiskasvanutele kui ka noortele. 
 
 

5-päevase koolituse päevakava


17:45


 Saabumine; esimesel päeval tutvumine keskuse ja instruktoritega


18:00


 Koolitussessiooni algus


19:45


 Kaldale tulek ja paatide kokkupanemine


20:00


 Kokkuvõtted päevast

 

2-päevase koolituse päevakava


10:00


 Saabumine; esimesel päeval tutvumine keskuse ja instruktoritega


10:15


 Hommikune koolitussessioon


12:45


 Lõuna Vigri kohvikus


13:30


 Pealelõunane koolitussessioon


15:45


 Kaldale tulek ja paatide kokkupanek


16:00


 Kokkuvõtted päevast


16:10


 Koolituspäeva lõpetamine


Õpilaste oskustest ning tuule ja ilmaoludest sõltuvalt võib koolituste päevakavades tulla ette väikeseid muudatusi.

Soovid purjetamiskoolitusele tulla? Rohkem infot ja koolitusele registreerumiseks vajuta siia!
RS Sailors
X