Blogi

Põnevad laste purjetamislaagrid tulevad taas!

18. märts 2019
Sel suvel alustame juba kolmandat RS Sailors laste purjetamislaagrite hooaega Pirital. Kui möödunud aastal toimus laagreid kokku 6, siis sel aastal on laagrivahetusi kokku lausa 8. Selleks, et saaksid parema ülevaate laagris toimuvast ja muust olulisest, vastasime 10-le kõige enam küsitud küsimusele, head lugemist! 

Kus toimub laager? Laager toimub Pirital, nimelt asub meie purjetamisklubi Vigri Kohvikuga samades ruumides Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse jahtklubihoones, aadressil Masti 17. Purjetamine toimub peamiselt Pirita jõel, heade ilmaolude korral ka Tallinna lahel. Milline on laagriformaat? Tegemist on päevalaagri formaadiga. Laagrid kestavad 5 päeva, esmaspäevast reedeni. Iga päev tegeletakse purjetamisega 2 kuni 3 tundi, pärast mida ootab laagrilapsi Vigri kohvikus kosutav eine ning laagripäeva lõpetamine. Purjetamislaagrid toimuvad kahes vahetuses- hommikupoole algusega kell 10:00 ja pealelõunasel ajal algusega kell 13:30, igas laagrivahetuses on 8-10 last.  Laagri toimumiskuupäevadega tutvu allpool.

Kellele on laagrid mõeldud? Laagrid on mõeldud kõikidele lastele vanuses 10-17, kel on huvi proovida suvevaheajal purjetamist ja leida uusi sõpru. 

Kas lapsel peab olema varasem kogemus? Varasem purjetamiskogemus ei ole nõutud. Ootame laagritesse algajaid ja ka varasema purjetamiskogemusega lapsi. Kuna meie paadipark on suur ja lai, siis saame vastavalt tasemele valida lapsele sobiva paadiklassi. Enamjaolt purjetatakse RS Quest paadiklassiga, mis on suurepärane paat purjetama õppimiseks (ühes paadis on neli last ja instruktor).Milline näeb välja laagripäev?
  • Kogunemine 15 minutit enne laagripäeva algust
  • Päevaplaani tutvustamine
  • Paatide ülespanek
  • Purjetamine
  • Paatide kokkupanek
  • Kosutav eine Vigri kohvikus
  • Laagripäeva lõpetamine

Mis saab siis, kui tuult ei ole? Purjetamiseks sobimatute ilma- ja tuuleolude korral õpitakse olulisemate sõlmede tegemist, mida läheb vaja ka mujal kui ainult purjetades. Proovitakse aerutamist ja tutvutakse tähtsamate meretavadega. Lisaks mängitakse arendavaid mänge ja lahendatakse mereteemalisi ülesandeid. Laagripäevi lõpetab ühine lõunasöök Vigri kohvikus. Mitu last on ühes vahetuses? Igas vahetuses on enamjaolt 8 last (maksimaalselt 10), nelja lapse peale on üks purjetamisinstruktor. Eriti tore on see, et laagri lõpuks on kõik lapsed ja treenerid omavahel sõpradeks saanud.

Milline peab olema riietus? Kõige olulisem on see, et lapsel oleksid seljas mugavad ja ilmale vastavad riided. Soovitame selga panna dressid (võimalusel kiledressid) ja tuulejope, lisaks võtta kaasa sokid, kindlasti ka müts, kinnised ja mugavad jalanõud (näiteks jooksutossud), käterätik, vahetusjalanõud ja vahetusriided. Juhul, kui lapsel on olemas kalipso, siis võtta ka see kindlasti kaasa. 

Kas pean lapsele toidu ise kaasa panema? Toidu kaasapanek ei ole vajalik, kuna iga laagripäeva lõpus ootab lapsi maitsev söök Vigri kohvikus. Toiduallergiate ja toidutalumatuse korral teavitada laagrikorraldajaid! 

Mis on laagri maksumuseks ja mida see endas sisaldab? Päevalaagri soodushinnaks on 139€ (kuni 20. aprillini), tavahind 159€. Osalustasu sisaldab instruktoreid, paate, päästevesti, julgestuskaatrit, toitlustust, meenet.

 

Laste ja noorte purjetamislaagrid 2019. aasta suvel:

 
17.-21. juuni algusega kell 10.00 Purjetamislaager Pirita, Tallinn
17.-21. juuni algusega kell 13.30 Purjetamislaager Pirita, Tallinn
1.-5. juuli algusega kell 10.00 Purjetamislaager Pirita, Tallinn
1.-5. juuli algusega kell 13.30 Purjetamislaager Pirita, Tallinn
5.- 9. august algusega kell 10.00 Purjetamislaager Pirita, Tallinn
5.-9. august algusega kell 13.30 Purjetamislaager Pirita, Tallinn
26.-30. august algusega kell 10.00 Purjetamislaager Pirita, Tallinn
26. -30. august algusega kell 13.30 Purjetamislaager Pirita, Tallinn

NB! Lastelaagritesse registreerimine on alanud!

Registreeru

Küsimuste korral helista numbril +372 50 648 52, saada e-mail  info@rssailors.ee või kirjuta meie RS Purjetamiskeskuse Facebooki sõnum
 
Vaata video laste purjetamislaagritest!
 
RS Sailors
X